Fotowoltaika

Fotowoltaika Banner
Panele Fotowoltaiczne

O fotowoltaice!

W najprostszym rozumieniu fotowoltaika to zespół urządzeń, dzięki którym możemy pozyskać darmową energię elektryczną ze słońca. Podstawowym elementem tych systemów są panele słoneczne montowane na dachach lub ścianach budynków ewentualnie na gruncie. Instalacja fotowoltaiczna przynosi najwięcej korzyści, kiedy zapotrzebowanie budynku na energię elektryczną jest duże. Oznacza to, że "prąd słoneczny" wykorzystywany jest nie tylko na potrzeby urządzeń elektrycznych w domu, ale także do ogrzewania budynku zimą, chłodzenia latem oraz produkcji ciepłej wody użytkowej przez cały rok.

Po co montuje się panele fotowoltaiczne?

Pozyskiwanie prądu i ciepła ze słońca jest obecnie prostsze i bardziej dostępne niż kiedykolwiek wcześniej. Ulgi podatkowe, dotacje na montaż instalacji OZE i popularyzacja fotowoltaiki, a także unijny wymóg wzrostu udziału energii odnawialnej w ogólnym bilansie energetyki kraju, sprawiają, że systemy fotowoltaiczne są dużo tańsze niż kiedyś. A samo zyskanie niezależnego źródła energii jest w obecnych czasach na wagę złota. Panele fotowoltaiczne dla domu dają bowiem wolność energetyczną – umożliwiając zasilanie gospodarstw domowych w energię elektryczną w sposób ekologiczny, tani i kontrolowany przez użytkownika.

Po co mi fotowoltaika?

W skrócie po to, żeby móc obniżyć rachunki za energię elektryczną, czyli po prostu oszczędzać. Dla wielu osób, które zdecydowały się na inwestycję w system fotowoltaiczny, zaletą jest też to, że pozyskują energię odnawialną w ekologiczny sposób, przyczyniając się tym samym do ochrony środowiska. Dodatkowym plusem jest to, że instalacja fotowoltaiczna zwiększa wartość nieruchomości (zatem nawet jeśli zechcesz się przeprowadzić – nie tracisz).

Jak system fotowoltaiki pozwala oszczędzać?

Wyprodukowana energia elektryczna powinna zostać natychmiast skonsumowana (zużyta na bieżąco), bo dość ciężko się ją magazynuje. Sytuacja, w której Twój panel fotowoltaiczny wyprodukuje tyle energii, ile w tym momencie potrzebujesz, jest w zasadzie niemożliwa, bo przecież potrzebujesz energii również wtedy, kiedy jest ciemno (a Twój panel wtedy nie działa), a za to w słoneczny piękny dzień, Twój panel może wyprodukować jej więcej, niż jesteś w stanie w tym momencie zużyć. Dlatego systemy fotowoltaiczne najczęściej podłączane są do sieci energetycznej (nazywa się to połączeniem on-grid). Kiedy produkujesz więcej energii niż zużywasz, oddajesz ją „na przechowanie” elektrowni, jak do magazynu. A kiedy jej potrzebujesz, to ją z elektrowni pobierasz. Na koniec roku podlicza się to, ile dostarczyłeś, ile pobrałeś i robi się rozliczenie.

O nas!

Nasza firma współpracuje z najlepszymi markami ogniw fotowoltaicznych na świecie. Przykładamy dużą uwagę do jakości materiałów, które rekomendujemy naszym klientom. Zdajemy sobie sprawę, że instalacja fotowoltaiczna ma służyć przez wiele lat, dlatego do jej budowy zawsze wykorzystujemy sprzęt najwyższej jakości. Koszty kompletnej instalacji fotowoltaicznej zaczynają się już od 19 600zł. Usługa obejmuje dostawę sprzętu, montaż, uruchomienie, przeszkolenie z zakresu obsługi urządzenia oraz wszelkie formalności związane z podłączeniem instalacji fotowoltaicznej do zakładu elektrycznego. Dbamy o swoich klientów, dlatego gwarantujemy profesjonalizm na każdym etapie inwestycji. Wykonujemy montaż instalacji o bardzo szerokim zakresie mocy.

5 kroków do posiadania własnej instalacji fotowoltaicznej!

 • 1. Konsultacje z doradcą

  Wstępna konsultacja z naszym doradcą jest zawsze bezpłatna. Na tym etapie ustalamy korzyści finansowe oraz warunki do budowy instalacji solarnej. Zyskujesz możliwość porównania różnych opcji według jasnych kryteriów. Informacje kontaktowe znajdziesz w zakładce kontakt.

 • 2. Projekt instalacji solarnej

  Projekt będzie wykonany na podstawie wcześniejszych precyzyjnych pomiarów oraz warunków technicznych w miejscu, gdzie ma stanąć instalacja. Pełne wykorzystanie potencjału energetycznego jest zależne od indywidualnych warunków technicznych u każdego klienta.

 • 3. Etap podpisania umowy

  Wszystkie zasady współpracy z naszą firmą są przedmiotem umowy podpisywanej z klientem. Nie stosujemy żadnych ukrytych wydatków, ani niejasnych zapisów. Klient decyduje, jak chce sfinansować zakup instalacji.

 • 4. Montaż paneli słonecznych

  W zależności od mocy i rodzaju systemu montaż trwa minimum 1 dzień. Odpowiednio wcześniej ustalamy dogodny termin i dbamy o bezpieczny transport komponentów instalacji. Montaż wykonywany jest zgodnie z projektem oraz naszymi ustaleniami. Koordynujemy także cały proces z odbiorem instalacji przez operatora i dopełniamy formalności abyś mógł korzystać z systemu opustów.

 • 5. Radość z wykorzystania energii słonecznej

  Ciesz się z wykorzystania energii słonecznej i korzystaj z niej wedle swoich potrzeb w warunkach uzyskanej niezależności energetycznej.

Serwis instalacji

Instalacje fotowoltaiczne uchodzą za mało awaryjne i bezobsługowe. Gwarancja producenta na efektywność prądotwórczą systemów wynosi około 25 lat! Oczywiście czasem firmy w celu utrzymania gwarancji mogą wymagać corocznych przeglądów serwisowych. Koszt i zakres takiego przeglądu zazwyczaj ustalany jest indywidualnie.

Nasze instalacje!

Umów się z naszym doradcą już dziś! Tutaj znajdziesz wszelkie informacje kontaktowe!

Pracownicy na rusztowaniu